Cześć, to ja”

wystawa sztuki artystów ukraińskich


Anna Pylypchuk

Series "Loss of illusions" #1 2023

digital collage

32 х 32 см

print 1, edition of 5

 

Price 200 euro, with framing

Series "Loss of illusions" #2 2023

digital collage

32 х 32 см

print 1, edition of 5

 

Price 200 euro, with framing


Роботи створені у лютому 2023 року – через рік після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

За цей рік ми усвідомили, яким крихким може бути наш світ та наше життя, яке може змінитись однієї короткої миті. Змінились цінності, пріоритети та усвідомлення себе як нації, особистості, митця. Все що було до  – втратило свою актуальність та релевантність.

Ми стали свідками геноциду своєї нації  та найбільш документованої війни в історії людства. Споглядаючи жахи війни в живу або через фото та відео у новинах - немає жодних ілюзій, що ми є не тільки споглядачами, а й активним учасником всіх подій.


"ТОТАЛЬНІСТЬ ІЛЮЗІЇ" 2022

Інсталяція

 

 

Мої внутрішні переживання і думки знаходять відгук, а може навіть і навіяні книгою американської письменниці Сьюзен Зонтаг Про Фотографію. Ще близько п'ятдесяти років тому вона писала про кризу людяності. Роль людини, яка почувається нібито всезнаючою за допомогою нашарування візуальної інформації, фотографій, що тиражуються та газетних вирізок. Зараз ми можемо не подорожувати, а споживати світ через образи, вважаючи себе абсолютними експертами, які все знають, не відчувати себе ізольованими.

Споживаючи образи – відбувається відчуження власного тіла, втрачається емпатія. Починається пограничний рух між тілом, яке ми презентуємо для інших, та тілом, яке живе з нами. Феномен селфі чудове цьому підтвердження. І те, як ми можемо сприймати історію та інші культури, переглядаючи заголовки новин та картинки в Інтернеті.

Якщо раніше новини/газети виглядали як текст із ілюстрацією. Зараз, це найчастіше величезна кількість фотографій, через які ми пізнаємо світ. І це відчуття хибного всезнання, хибного володіння світом дуже сильно дається взнаки і призводить до зниження рефлексії та самокритики, до відчуття, що світ у нас на долоні. Що, звичайно ж, тотальна ілюзія.